Kapat
05411733838
  
05432291482
Kaplanlar
Kaplanlar

Ev Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

20
Mayıs
20/05/2022

Ev Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

Ev Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?-Kayseri Evden Eve Nakliyat KAPLANLAR ® Ev Taşıma 0541 173 38 38

Ev Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

Evden eve nakliyat  taşımacılık da bilinmesi gerekenler aslında taşınma işlemi sanılandan daha ciddi ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. İşin ilk aşaması genellikle evini taşımak isteyen kişide başlamaktadır. Eşyaların toparlanması hatta gerekli eşyaların Balonlu Naylon’a sarılması gerekmektedir. Kırılma ihtimali olan alet edevatlar çok dikkatli yerleştirilmeli Balonlu Naylon kullanılmayacaksa aralarına kalın kumaş eşyalar konulmalıdır.

Taşınmaya karar verildikten sonra konut arayışına girildiği andan itibaren (bu süre yaklaşık olarak 10 gündür) yavaş yavaş eşyalar toparlanıp kolilenmeye başlamalıdır. Sürekli elin altında olması gerekmeyen kaba eşyalar toplandıktan sonra taşınmaya günler kala ise tüm eşyalar paketlenmeye hazır halde olmalıdır.

Kişilere öncelikli olarak düşen bir diğer görev ise yeni geçeceklere konuta tüm eşyalarını götürüp götürmek istememelerine karar vermeleridir. Evde zamanla birikmiş olan eşyalar hem nakliye yükünü arttıracak hemde taşınma işleminin daha fazla vakit almasına neden olacaktır. Bu nedenle atılması gereken eşyalar atılmalı ve az da olsa bir alan yaratılmalıdır.

Taşınma İçin Plan Hazırlanmalıdır ve bu plan ortalama olarak şu şekilde olmalıdır;

 • Ev Taşıma Firması Araştırması Yapılmalıdır.
 • Eve götürmek istemediğiniz eşyalarınızı ayırmalısınız.
 • Hangi eşyanızı ne şekilde paketleyeceğinizi önceden planlamalısınız.
 • Yeni taşınacağınız konutun eşyalarınızın boyutu için uygun olup olmadığını gözlemlemelisiniz.

Bunlara daha ekleme yapılabilir. Fakat ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şeyler ortalama olarak bunlardır.
Eğer yük taşıma işinde sizde aktif olarak bulunacaksanız belli başlı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu kurallar kısaca şöyledir;


Kolilere tıka basa eşya koymamalısınız çünkü fazladan oluşabilecek bir ağırlık taşıma sırasında pek çok vücut problemine (bel, sır ya da kol ağrısı gibi) yol açacaktır. Ayrıca çizilip, kırılabilecek eşyalarınız için ekstra önlem almalısınız. Nakliye firmaları bunları uygun yöntemlerle taşırlar. Fakat sizler pek çok yere çarpıp eşyanıza zarar verebilirsiniz. Bunların yanı sıra buzdolabı gibi gerçekten ağır olan eşyalar için bu işte tecrübeli profesyonellerden yardım almalısınız. Bizim ekibimiz Kaplanlar Nakliyat yıllardır süregelen tecrübesi ile daima yanınızdadır.

Şehirlerarası Taşımacılık İçin Nakliyat Firmalarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Taşınma olayı gerçekten yorucu ve uğraştırıcı bir iştir. Özellikle amatör ve işini baştan sağma yapan bir firma ile çalışıyorsanız çok daha sıkıcı bir hâl alır. Eşyaların evden çıkarılma aşaması, apartmandaki engellerden geçirilmesi ve yeni konuta yerleştirilmesi derken oldukça fazla işi barındırır. İşini özensiz yapan ama kendine Nakliye firması adını veren bu merdiven altı işletmeler pek çok kişiyi mağdur etmektedir. Özellikle de eğer şehir dışında bir yere taşınacaksanız bu dediğimiz sıkıntılar katlanarak artacaktır. Bu nedenle nakliye firması seçerken kurumsal ve köklü bir firma tercih etmelisiniz.

Şehirlerarası Taşımacılıkta Aranan Özellikler başlıca şunlardır;

 • Kişinin eşyalarının durumu hakkında sözlü beyanı veya nakliye ekibinin önceden yapacağı keşif
 • Eşyaların düzgün şekilde paketlenmesi (isteğe göre bu hizmeti de sağlamaktayız.)
 • İşinde tecrübeli ve dinamik ekip ile çalışılması
 • Hızlı bir taşıma sağlanması
 • Müşterinin nakliye firmasıyla istediği zaman iletişim kurabilmesi
 • Oluşabilecek aksilik durumunda firmanın sözleşme gereği mağduriyeti gidermesi
 • Yeni yerleşilecek şehir hakkında bilgili bir ekip ile çalışılması
 • Müşterinin taşıma sonrası yaptığı eleştrileri makul karşılaması
 • Araçların çeşitliliği
 • Önceden belirlenmiş olan fiyata sadık kalma

Hemen hemen bunlara dikkat eden bir firma ile çalışırsanız üzerinizdeki taşınma stresi bir hayli kalkacaktır. Bizler Kaplanlar Nakliyat gibi köklü bir firma olarak sizlere yukarıda bulunan tüm maddelerin yerine getirileceğine dair güvence veriyoruz.

Ev Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

Eve taşımadan önce bilmeniz gereken birkaç kritik madde bulunmaktadır. Bu maddeleri düzgün şekilde uygularsanız mutlaka daha az bir yorgunluk ve stres içerisine gireceksiniz.

Sizlere birkaç örnek vermek istiyoruz;

 • Taşınacağınız güne kadar kullanmayacağınıza karar verdiğiniz eşyaları kaldırın ve son günlerde oluşacak iş yükünüzü azaltın.
 • Farklı boylarda koliler ayarlayın. Unutmayın evde gözünüze ufak görünen şeyler kolilere sığmayabilirler
 • Patpat adı da verilen balonlu naylon mutlaka bulundurun. Bunlar eşyalarınızın darbe almasının önüne geçecektir.
 • Taşınacak eşyalarınız için liste hazırlayın. Bu listeyi nakliye firması ile paylaşın ve araç ile çalışan ayarlanması konusunda son dakika sıkıntıları çekmeyin.
 • Evinizdeki Elektrik, su gibi aboneliklerinizi iptal etmeyi unutmayın.
 • Yeni evinizin konumunu ve apartmanı iyi gözlemleyin. Nakliye firmasının taşıma zamanında sıkıntı çekmemesi için yönlendirme yapmanızı sağlamak için iyi bir gözlem çok önemlidir.
 • Firma ile yapacağınız sözleşmede ki maddeleri iyi okuyun ve hangi durumlarda sorumlu siz, hangi durumlarda firma bunları iyi öğrenin

Tüm yazımız için belirttiğimiz maddeleri ve sorumlulukları iyi biliyoruz. Bu maddeleri dikkatli şekilde uygulayacağımıza dair içinizin ferah ve güveninizin yüksek olmasını diliyoruz. Kaplanlar Nakliyat olarak daima yanınızdayız. Bizimle iletişime geçerek destek sağlayabilirsiniz.  Şimdi Ara: 0541 173 3838

Bültenimize Abone Olun
& Güncellemeler Alın

Şimdi Ara